Skip to content

Stále nesneží.

21 decembra 20142 komentáre Triky a návody

Posledné roky sme už u nás na dolniakoch zvyknutí, že ani pár dní pred Vianocami stále nesneží. Ako minulý, tak aj tento rok som sa rozhodol, že u mňa na koľajisku zasneží. Vybral som areál drevárskeho závodu. Ako súpravu som použil dieselovú lokomotívu T 334.0089 „ČSD“ v záprahu s vagónom Kbmps/Ptdo s nákladom reziva a vagónom Vtdr s guľatinou. Zasneženie je robené pomocou sódy bikarbóny, ktorú som tento rok skúsil po minuloročných pokusoch s múkou. Pre mňa je výsledok oveľa realistickejší, ako s múkou. Sóda bikarbóna má kryštáliky, ktoré verne znázorňujú trochu primrznutý prašan. Ešte dokonalejšie by to bolo v modelovej veľkosti H0, ale aj v modelovej veľkosti TT pekne imituje sneh. Týmto pokusom som chcel znázorniť prvé tohtoročné ranné zasneženie, keď ešte z pod tenkej pokrývky snehu vykukujú trsy trávy a sneh ešte netvorí súvislú vrstvu, aj keď v niektorých miestach ho vietor nafúkal trochu viac. Ako sa mi to podarilo posúdte po zhliadnutí obrázkov v galérii. Aj týmto článkom prajem všetkým návštevníkom mojej stránky Šťastné a Veselé Vianoce a všetko naj, naj a naj… v Novom roku 2015.

Previous

Podobné články

Komentáre

  1. Ahoj Norbi,
    tak to vyzerá naozaj dobre. Skvelé. Tá sóda bikarbóna je naozaj omnoho realistickejšia na sneh ako tá múka. To by ma ozaj nenapadlo. Veľmi pekné. 🙂 Profík sa hneď pozná 🙂
    Pekné Vianoce

  2. Samba december 21, 2014

    Od profíka to ma strašne ďaleko, je to trochu komické zasnežovať letnú krajinu, ale čo už. V detailných záberoch to ešte nie je tak poznať. Na zasneženie by bolo originálne pripraviť diorámku zimnej krajiny, kde stromy nemajú listy a kríky sú tak isto bez zalistenia. Ale s časových dôvodov som pristúpil k tejto zimnej variante. Ďakujem za pochvalu, ale musím ťa sklamať aj tá sóda bikarbóna nie je až tak môj nápad, lebo niekde na fórach som o tom čítal a teraz som to aj vyskúšal. Ale to je jedno, lebo výsledok je omnoho lepší ako s múkou.

Pridať komentár

Musíte byť prihlásený k odoslaniu komentára.