Skip to content

Úprava prestavníka BTTB.

15 decembra 20125 komentárov Triky a návody

Na druhej časti koľajiska som sa rozhodol pre použitie modernejších výhybiek BTTB s odnímateľnými prestavníkmi. Narozdiel od prvej časti, kde som použil staršie výhybky s pevnými prestavníkmi ZEUKE (podotýkam ZEUKE fungujú bezvadne). Aby koľajisko vyzeralo reálnejšie, rozhodol som sa prestavníky umiestniť pod úroveň terénu a tým ich na ploche nebude vidieť a nebudú pôsobiť rušivo. O tom ako upraviť prestavník na takéto použite už toho bolo popísané na internete veľa, takže som mal z čoho čerpať. Samozrejme prestavníky som si upravil po svojom, aj keď je pravda, že takto ich upravovali už viacerí modelári. Hlavne išlo o to aké materiály na úpravu použijem. Snažil som sa vychádzať z toho, čo bežne v modelárskej dielničke (modelárskom bordeli) nájde takmer každý modelár. Budem na to potrebovať výhybku s odnímateľným prestavníkom, modelársky nôž, pilníčky, viazací drôt o priemere 1mm, lepidlo na plastové stavebnice (sekundové lepidlo) a trochu trpezlivosti a zručnosti, čo má zaiste každý modelár. Celý postup si môžete pozrieť v obrazovej prílohe, kde nájdete, tak ako vždy, aj podrobný popis jednotlivých krokov v upravovaní prestavníka BTTB, pre umiestnenie pod plochu koľajiska.

Previous

Podobné články

Komentáre

 1. HUDI december 16, 2012

  Samba ty si ale macher.Robíš samé úpravy.Nie len s vagonmi,ale aj s vihypkami.

 2. Samba december 16, 2012

  HUDI: Až taký macher nie som, lebo sa jedná o bežnú úpravu prestavníky pre umiestnenie pod plochu, aby ho v krajine nebolo vidieť. Už ich mám takto upravených 5ks a umiestnených napevno v styrodure a poviem ti, že prestavujú bezvadne. Bude to pekné, keď príde štrkovanie a tráva, už sa teším.

 3. HUDI december 17, 2012

  Samba dúfam,že nám to ukážeš.Mohol si ukázať ako to máš teraz.Ja viem,že som zvedavý.
  Ale pozrieť si to ako to robia iný.

 4. Samba december 17, 2012

  HUDI: Všetko potrebné a to ako napredujem so stavbou druhej časti koľajiska si môžeš pozrieť v sekcii Stavba II. Znovu, tak ako v stavbe I., to budem postupne zverejňovať v jednotlivých FÁZACH.

 5. Tak kukám, že sa bavkáš aj cez tento sviatočný čas a robíš prípravné kroky pre realistickejšie stvárnenie koľajiska. Tož držím palce a teším sa s tvojich úspechov…

Pridať komentár

Musíte byť prihlásený k odoslaniu komentára.