Skip to content

Vysokostenný vagón rady Vsa

31 januára 20145 komentárov Stavba vagónov

Ďalším modelom z produkcie fi. Plastikom Kolín je vysokostenný vagón rady Vsa. Jedná sa o nákladný vozeň v správe ČSD. Výrobcom tejto rady bola Vagónka Poprad, ktorá ho vyrábala v rokoch 1957 – 1967. Je to štvornápravový vysokostenný nákladný vozeň s konštrukciou spodku i kostry skrine z navzájom zvarených oceľových valcovaných profilov s ložnou dĺžkou 12,08 m, výškou stien 1,855 m a ložnou váhou 50 t. Rám vozňa je vyhotovený ako chrbticový s privarenými čelníkmi a rebrovými priečnikmi. Obklad skrine s dvoma pármi celolisovaných dvojkrídlových dverí je vyhotovený z lisovaného plechu, ktoré sú na kostru navarené.Tento vagón slúžil najmä pre prepravu sypkých hmôt, kusového tovaru a cestných vozidiel. V obrazovej prílohe si môžete pozrieť ako som sa so stavbou tohoto vagónika vysporiadal.

Previous

Podobné články

Komentáre

 1. HUDI február 20, 2014

  No Samba čo si prešiel na plechové vozne?Ale je to pekná práca.postaviť si to sám.

 2. Samba február 21, 2014

  Ahoj HUDI, ani nevieš ako ma prekvapilo, že si späť na mojej stránke. Som tomu rád a ešte radšej som správe, že sa pomaly opäť vraciaš k modelovaniu. Dúfam, že sa už niekedy aj osobne stretneme, a že sa aj s manželkou raz pridáte aj k našim pravidelným stretnutiam.
  Čo sa týka plechových vozňov, tak to je úplne jedno či plechové, alebo drevené. Rozhodol som sa, že na koľajisku mi budú jazdiť výhradne mašiny a vozňe v správe „ČSD“. Takže mám pred sebou dosť ťažkú úlohu. Chcem vyskladať približne 12 rôznych súprav ČSD. 🙂

 3. HUDI február 22, 2014

  Tak to teda máš.Vozne virábané „ČSD „sa mi vždy páčili.Ja som virastal vedľa Popradskej vagónky takže sov vlaky a vozne videl deno denne.Keď išli nové vozne to bola pekná vôňa.
  Pozeral som,že si si kúpil aj klanicový.Tak len skladaj.Ja sa teraz idem hodiť na stavbu mostov.Lampy sú už pripravené.

 4. zenoz február 5, 2018

  no je to hezká stavba a ještě hezčí vágony…prohledávám internet ale tyhle stavebnice už nikde nejsou k sehnání, poradil by si mi kde to sehnat?

  • Samba február 5, 2018

   Ďakujem za pochvalu stavby a vagónika. Tieto stavebnice sa už dnes nevyrábajú, ale stáva sa, že sa niekedy objavujú na burzách a inzerátoch. Ja mám e-shop s bazárovými modelmi a niekedy sa mi stane, že vykúpim od niekoho celú zbierku a tam sa z času na čas nejaká takáto stavebnica objaví.

Pridať komentár

Musíte byť prihlásený k odoslaniu komentára.