Dedova dioráma.


Uf, ani neviem ako začať. Neodolal som a rozhodol som sa zverejniť na mojej stránke jeden krásny a neskutočný projekt. Foto-diorámu Mestskej ulice zo 70-tych rokov v mierke 1:43. So železničným modelárstvom to nemá nič spoločné, ale autorom tejto dioramy je nikto iný ako môj kamarát Zbyňo z dedovhoenka. Neviem ako mám vyjadriť čo cítim, keď si toto dielko opakovane prezerám na tvojej stránke. Všetky tie postupy pri jej tvorbe, vyrovnanie sa s problémami, ktoré ťa pri jej realizácii postretli a v neposlednej rade aj vyšperkovanie do najmenších detailov. Proste jedna báseň hodná Veľkého básnika, ktorým bezpochyby v modelovaní krajiny si !!! Kto ste ešte nemali možnosť zhliadnuť tento „nevídaný koncert“ modelárskej zručnosti, tak prosím neváhajte a kliknite na tento odkaz http://www.dedovoenko.wbl.sk/diorama-III.html .Ja som si dovolil, len malú ukážku z tohoto projektu.

Previous

4 odpovede na “Dedova dioráma.”

 1. Norbi ďakujem, asi som ťa vážne potešil, čomu som rád, ale musím to ako autor uviesť na správnu mieru, lebo ako vždy krásne preháňaš…
  Priznávam, že v celkovom pohľade sa mi dioráma páči a teším sa z nej. Vyrábal som ju za účelom fotografovania zbierky automodelov najmä s efektom zníženej viditelnosti, hmly a noci, čo sa mi napokon podarilo utajiť aj pred tebou, čo ma teší ešte viac. V závere stavby ma navyše tlačil čas a nebolo možné pred zverejnením odstrániť vedomé chyby a už vôbec nie tie, ktoré vidím až dnes, alebo som na ne bol upozornený Modelármi s veľkým „M“.
  Akonáhle nájdeme s mojou polovičkou priestor na trvalé umiestnenie diorámy v byte, alebo na chalupe, potom sa k nej vrátim a čo bude možné napravím, lebo treba mi aj spokojne spávať, čo by som v tomto stave nemohol, lebo:
  – lampy sú obrovske a bijú do očí, no ich svetlo momentálne potrebujeme,
  – stromy prídu odstrániť, lebo sa bijú so šírkou chodníka,
  – niektoré kartónové rámy okien sú nevydarené a štruktúra záclon je nemodelová, s čím sa budem musieť naučiť žiť, lebo s tým si už proste bez kuchania celej fasády neporadím a tak to zostanie tak,
  – nie všetky fasádové doplnky dostali patinu, ale to je maličkosť.
  Aj napriek uvedeným nedostatkom mám z ulice veľmi dobrý pocit a bol by som nerád, keby si si myslel, že som na pokraji zrútenia. Celý ten dlhý čas som si vychutnával každý milimetrík a dobre sa zabával. A verím, že zverejnenie prinieslo väčšine kukatelov radosť a vyvolalo im úsmev na tvári. A to je azda to najdôležitejšie!
  Ospravedlňujem sa, že som ti v tomto komentári ubral trošku viac z cenného miesta na serveri a ešte raz ďakujem. Veľa zdaru a úspechov tebe a všetkým tvojim priateľom. Stejnak je ta naša diagnóza nádherná …

 2. dedo63: Za svojim názorom si stojím a to, že si k sebe kritický, ťa posúva ďalej a ďalej. Výsadou veľkého majstra je aj to že vidí svoje nedostatky. Musíš mi prepáčiť, ale ja ich rád prehliadnem a naďalej sa rád pozerám na tvoje dielo a nevidím tie maličkosti, ktoré si tak naširoko rozpísal. A to že sme závisláci, to je každému jasné, kto si prehliadne naše výtvory. A poviem dopredu, že liečenie s tejto závislosti striktne odmietam !!!

Pridaj komentár