Elektrifikácia – ovládacie panely


Je to už poriadne dávno čo som naposledy niečo urobil na svojom koľajisku bolo to v januári 2013 a teraz je apríl 2015, takže môj „pôst“ trval viac ako dva roky. Ale moje zaneprázdnenie mi nedovoľuje viac, preto som veľmi rád, že som aspoň takto začal napredovať. Dúfam, že teraz sa už budem vedieť viac venovať svojmu koľajisku.
Začal som teda v ďalšej fáze stavby môjho koľajiska, čím je jeho celková elektrifikácia. Keďže všetky potrebné káble k napájaniu obidvoch okruhoch aj s káblami k ovládaniu výhybiek, odpojovačov vagónov, izolovaných úsekov a iných doplnkov viseli volne pod plochou, zahájil som stavbu ovládacích panelov, aby bolo kde tieto káble zapájať. Celkovo budú tri panely. Na prvom panely bude ovládanie stanice „HORANY“, „BREZINY“ a odbočky na drevársky závod. Na druhom panely bude ovládanie hlavnej stanice (pre ktorú ešte v tejto chvíli nemám názov), malej dedinskej stanice (tak isto zatiaľ bez názvu) a odbočky do kameňolomu. Posledný tretí panel bude slúžiť na ovládanie celkového osvetlenia celého koľajiska (staničné, mestské lampy, osvetlenie budov, osvetlenie šturcov atď…)
Ako som sa s elektrifikáciou (inak najmenej obľúbenou fázou stavby koľajiska) vysporiadal si môžete pozrieť v nasledovnej fotodokumentácii.

Previous

4 odpovede na “Elektrifikácia – ovládacie panely”

  1. Skvelá práca. Viem, že sa Ti do toho veľmi nechcelo, že Ťa to nebaví, ale dopadlo to skvele a verím, že Ti to bude veľmi dlho fungovať. Želám veľa rokov spokojnej prevádzky a potešenia z krásneho koľajiska a skvele zvládnutej elektrifikácie.

  2. Norbi,pekná aj piplavá práca.Ja mám podobný panel ako ty.Lenže ja ho musím zasúvať pod koľajisko kvôli priestoru.Tiež som to riešil vipinačmi a prestavníky prepínačom s nulovou polohou.Norbi prajem ti aby ti to všetko šlapalo k tvojej spokojnosti.

  3. Ďakujem Vám kamaráti za kladné reakcie a komentére. Bolo to naozaj veľké sebazapretie aby som sa k elektrifikácii „dokopal“. Veď mi to aj poriadne dlho trvalo. Teraz ma čaká druhý panel a potom už len osvetlenie, ale to budem robiť ako sa povie za pochodu. Teraz je ovládanie prehľadné a plní svoj účel, takže sa tomu naozaj teším. Ešte raz ďakujem za reakcie.

Pridaj komentár