Môj najväčší úlet od vlakov.


Už najmenej rok sa pokúšam dostať aj do iného odvetvia modelovania, ako sú vlaky. Priznám sa, že som už vyskúšal letieť, ale letel som dva krát – prvý a posledný krát. Vzlietnuť som vzlietol, ale som nepristal. V poslednej dobe som strašne pokukával po RC tereňákoch, ale keď som videl nákladné autá, tak bolo prakticky rozhodnuté. Rozhodol som sa pre stavbu (lepšie povedané prestavbu) RC modelu nákladného auta TATRA 148 4×4 Truck-trial, podľa veľkého vzoru ozajstného „truck-trialového“ špecialu s ktorým v Čechách jazdí pán Václav Kresta. V Čechách som si vyhliadol už trochu upravený model takejto Tatry, ktorý sa na to najviac podobal a po dohode s jej majiteľom, mi ju zaslal na Slovensko a teraz čaká na moje úpravy. Sám som zvedavý čo dokážem v tejto oblasti. Jedná sa o model v mierke 1:10, takže trochu okúsim aj záhradné veľkosti a jazdenie inde než na koľajisku. Podvozok a aj elektronika sú vlastne pôvodné, len celý podvozok je predĺžený aby sa mierkovo podobal na svoj veľký vzor. Je to podvozok s monster trucku DETONATOR fi.REELY. Po prvých odskúšaniach to jazdí bezvadne, je to ľahko ovládateľné, len je to veľmi, veľmi rýchle. Takže viem, že celý podvozok, prevody a elektronika prejde dosť veľkými úpravami. Predstavte si, že to jazdí rýchlosťou 35km/hod, čo v tejto mierke znázorňuje 350km/hod. Takže hlavne by som chcel znížiť maximálku modelu na 10 km/hod, čo by sa podobalo na originálku 100km/hod. Tým by som mojej Tatrovke dodal aj väčšiu silu, čo bude potrebné pri jazde terénom. Takže ak Vás to trochu zaujíma, v tomto článku ma môžete sledovať pri práci a úpravách tohoto modelu. Samozrejme chcem pripomenúť, že sa jedná o môj úlet od vlakov, ale vlaky sú aj naďalej mojou prioritou.

Previous

5 odpovedí na “Môj najväčší úlet od vlakov.”

  1. Zbyňo, tak to je naozaj na pováženie, ale musím pripomenuť, že modelujem po nociach a toto je tiež moja nočná aktivita. Poznáš moju manželku a nebyť jej trpezlivosti a zhovievavosti, tak by neexistovala ani táto stránka. Bez dobrej manželky by modelovanie pre mňa nemalo zmysel.

  2. Dobrý den,máte postavený nádherný stroj.Také stavím Tatru a chtěl bych se zeptat jak máte připevněnou kabinu k šásku (podvozku),a čím je nastříkaná kabina.Na těch starých Tatrách pomalu žádná barva nechce držet.Díky za odpověd‘

Pridaj komentár