Osobný vagón rady BCe v správe ČSD, II.epocha


Nejako sa mi začala páčiť II.epocha, tak som sa rozhodol pre stavbu osobných vagónov rady BCe v železničnej správe ČSD. Prezeral som si dostupné obrázky na internete hotových modelov, ale aj originálnych vagónov v múzeách a niektoré som si aj naživo nafotil. Pátral som z čoho by bolo možné s čo najmenšími úpravami tento model zostaviť. Jedinou schodnou cestičkou bolo upravenie stavebnice LPH a to osobné vagóny Be/Bi z ich produkcie. Postupne som vymeriaval rezal, brúsil, lepil, základoval, lakoval, popisoval, detailoval až nakoniec s pod mojich rúk vyšiel konečný produkt podobajúci sa na osobný vagón rady BCe v ČSD. Stavba to nebola celkom jednoduchá, tak isto zohnať (dať si vyrobiť) popisy. Všetko Vám teraz postupne prinášam v nasledujúcom fotonávode. Možno to opäť niekoho inšpiruje a rozhodne sa tiež pre stavbu takýchto zaujímavých vagónikov. Už len pripomeniem, že sa jedná o stavbu v modelovej veľkosti TT (1:120).

Previous

4 odpovede na “Osobný vagón rady BCe v správe ČSD, II.epocha”

    • Ďakujem za pochvalu. Takéto modely nám žiadny výrobca nepostaví, tak som sa rozhodol, že si ich postavím sám. Je ľahšie ísť do obchodu a model si kúpiť, ale modelár vie model aj postaviť. Bola to trochu ťažšia stavba, ale výsledok ma uspokojil. Navyše moje parné lokomotívy budú mať čo aj ťahať.

  1. Já už tomu nerozumiem kamarátik ,čo dodať -si frajer ale budeš ešte veľký frajer keď to dáš do mierky- Z- ale nie len vtipkujem ,je to super a to je to jedinečné že to nieje sériová výroba takže to nemá hocikto.Je to jedinečné-gratulujem.

    • Ak chcem mať na koľajisku úzkochodnú železnicu TTe, tak sa asi Z-ku nevyhnem. To budem naozaj frajer, ak niečo v Z-ku dám. Inak presne o to išlo, že takéto vagóniky v TT nikto nerobí. Tak som si ich vyrobil sám. Bolo to trochu náročnejšie, ale dal som to a teraz sa teším s takejto súpravičky. Ďakujem za komentár a pochvalu.

Pridaj komentár