Pivné vagóny rady Lp ČSD – I.republika


Priblížim Vám stavbu nákladných vagónov v II.epoche. Jedná sa o prestavbu známych krytých vagónov od BTTB. Tento nápad som už v hlave nosil pár mesiacov, ale nemal som potrebný materiál na ich realizáciu. Postupom času som potrebný materiál získal, tak som sa mohol pustiť do stavby týchto zaujímavých vagónikov v modelovej veľkosti TT (1:120). Základ tvoria tri šrotové vagóniky BTTB, hromada doplnkov a výroba vlastných doplnkov. Ďalej som počítal, vymeriaval, rezal, lepil, tmelil, základoval, farbil, detailoval, popisoval, záverečne lakoval a potom sa tešil. Viem, že to nie je úplne bez chyby, ale napriek tomu prinášam Vám tento nápad a návod. Možno niekomu poslúži na postavenie si podobných vagónikov na svoje koľajisko, alebo do vitrínky. Všetko potrebné a celý postup je v nasledujúcom fotonávode. Tak modelovaniu zdar priatelia!!!

Previous


4 odpovede na “Pivné vagóny rady Lp ČSD – I.republika”

    • Ďakujem za pochvalu. Rozhodol som sa pre stavbu, hoci to pre mňa bolo niečo neznáme. Ale napriek tomu sa tento môj nápad podarilo doviesť do zdarného konca. Hoci ja tam vidím aj nedostatky, ale ručne robené modely sú väčšinou s nejakými malými nedokonalosťami úplne bežné. Fotonávod som sa rozhodol urobiť preto, aby si aj ďalší modelári s ozajstným modelárskym srdcom, mohli postaviť takéto vagóniky.

        • Jaj kamarát môj!!! Bolo by, bolo, len času je tak málo. Ale verím, že sa o moju stránku budem lepšie starať a určite pribudnú článočky z mojich prerábok a stavieb. Projekt „Hnusná zamračená“ je zaujímavý a myslím, že by sem článoček patril. No uvidíme, ako povedal slepý. 🙂

Pridaj komentár