Plošinový vagón Rmmp/Pao so žeriavovou nástavbou AB-063


Pri nákupoch do môjho e-shopu sa mi do ruky dostal aj model plošinového vagónu Rmmp/Pao od Plastikomu Kolín. Model bol v rozostavanom stave a bol aj dosť poškodený, takže jeho dokončenie bolo obtiažnejšie, ako stavba od začiatku. Tento článok Vám prináša návod, ako z niečoho nepoužiteľného vytvoriť použiteľný a podľa mňa aj zaujímavý model. Model vagónu som sa rozhodol osadiť doplnkami od fi.PEHO na zlepšenie jazdných vlastností. Na špeciálne dotvorenie tohoto modelu som sa rozhodol použiť žeriavovú nástavbu AB-063 od pána Ing. Štěpničku. Táto nástavba je pôvodne súčasťou modelu TATRA 148 autožeriav, ale autor tento žeriav doporučuje aj na špeciálnu nástavbu takéhoto plošinového vagóna. Stavebnica obsahuje aj lepty a toto je moja prvá skúsenosť s nimi. Musím priznať, že som sa toho trochu obával. V obrazovej prílohe s popisom si môžete pozrieť ako som sa s tým vysporiadal, ako aj celý môj postup pri stavbe takéhoto špeciálneho modelu.

Previous

2 odpovede na “Plošinový vagón Rmmp/Pao so žeriavovou nástavbou AB-063”

  1. Gratulujem Norbi, toto na tebe fakt obdivujem a zírám ako sa vieš vyhrať s tak titernými vecičkami… tiež mám doma pár leptíkov a výliskov, no kedy sa do nich pustím, je vo hviezdach… teším sa, že som zasa po čase mohol pokukať tvoju novotinku – už ti tá stránka zarastala pavučinou … veľa zdaru a zručnosti!!!

  2. Sám dobre vieš ako je to so mnou a mojím zaneprázdnením. Určite si vieš predstaviť, aký som bol rád, že po takom čase môžem konečne niečo zaujímavé a duchaplné na stránke publikovať. Dúfam, že sa dostanem aj ku koľajisku a pokročím aj na ňom. Ale keď mne sa do tej elektrifikácii tak nechce !!!
    Apropó, práve ty máš čo obdivovať na mojich „titernostiach“ veď ty modeluješ v N-ku a to sú len a len samé titernosti.
    Ďakujem za pochvalu, od teba padne hádam najlepšie. Viem aký si detailista.

Pridaj komentár