Prerábka cisterničky DR na ČSD.


Po vytuningovaní pár kusov ZETiek, ktoré som opísal v predchádzajúcom článku, som sa rozhodol pre prerábku dvojosej cisterničky Zw DR (BTTB) na Uh/Rt ČSD depo Kralupy nad Vltavou. Podobne ako pri ZETKách som osadil mosadzné púzdra PEHO a kovové dvojkolia pre zlepšenie jazdných vlastností. Tiež som osadil kinematiky PEHO so spriahadlami Tillig do šachty NEM. Ešte som ju vylepšil doplnkami vlastnej výroby a popismi od pána Rosenauera z Prahy. Ako sa mi to poradilo a ako som postupoval si môžete prezrieť v priloženej fotodokumentácii.

Previous

4 odpovede na “Prerábka cisterničky DR na ČSD.”

  1. Ďakujem za pochvalu Dedo. Tieto BTTB vagóniky mi tvarovo a prevedením vyhovujú na moje jazdenie na domácom koľajisku. Ale čo mi nevyhovuje sú ich jazdné vlastnosti a spriahadlá na strunku. Preto som sa rozhodol tie vagóniky čo mi budú aktívne na koľajisku jazdiť upraviť a zlepšiť ich jazdenie. Samozrejme keď ich už mám rozobraté, tak kde tu niečo zlepším aj „dizajnovo“. To drevené latovanie, nie je môj nápad. Niekde som to videl, tak som si to zapamätal a teraz použil. Samozrejme pozdejšie doplním aj patinu a tým ešte dotvorím celý model. Toto je len prvý kus a prezradím, že nie všetky budú úplne rovnaké. 🙂

  2. Prerábka vagónikov, nie je celkom môj nápad, len som použil opsvedčené metódy prestavby a zdokonalenia jazdných vlastností starých BTTB vagónikov. Prestavba do správy ČSD je pre mňa nutná, lebo na koľajisku mi budú jazdiť lokomotívy a vagóniky len s označením ČSD. Tomu sa snažím prispôsobiť aj automobilový park.

Pridaj komentár