Prestavba V36 „DR“ na V20 „DR“ od BTTB.


Pri prehliadaní modelov a reálnej železnice na internete z času na čas narazím na zaujímavé modely. Internet je studnica nápadov a inšpirácií, len sa treba pozerať pozorne. Keďže som zberateľ a nemám presne vyhradené obdobie (epochu) a ani železničnú správu, tak ma zaujíma takmer všetko. Nedávno mi padla do oka malá posunovacia, dieselová lokomotíva rady V20 v železničnej správe DR. Napadla ma spásonosná myšlienka, že si ju vyrobím skrátením známeho modelu od BTTB – V36, ktorú každý modelár vo veľkosti TT určite pozná. Poviem Vám, bola to pre mňa cesta do neznáma, ale myslím, že môj pokus sa celkom vydaril a skrátený model pekne jazdí (v rámci možností BTTB, čo mne vôbec nevadí). Vo fotonávode si môžete pozrieť ako som sa s touto prestavbou vysporiadal.

Previous

2 odpovede na “Prestavba V36 „DR“ na V20 „DR“ od BTTB.”

  1. Nádhera Samba. Toto je naozaj veľmi vydarená prestavba. Škoda len, že tieto modely nie sú aj v H0, pretože by určite pribudli v mojej vitríne. ČI V36 alebo V20 sú naozaj zaujímavé a pekné lokomotívy a Tvoja prestavba to aj ukazuje. Ty chodíš na internet po inšpirácie, ale Tvoja stránka a teraz táto prestavba je inšpiráciou pre mňa. Možno to raz skúsim urobiť…

    • Ono tieto modely sú dostupné aj TT-čku a aj v H0-ke, ale nie v cenových reláciách v ktorých sa ja bežne pohybujem. Navyše som vášnivým zberateľom modelov ZEUKE/BTTB, takže takáto prestavba modelu BTTB je pre mňa to pravé orechové. Aj vo veľkosti H0 sú tieto modely dostupné, ale ich ceny sú tak isto privysoké. Pre niekoho zbytočná prerábka, ale ver, že mňa to potešilo a bola to hlavne výzva takto do modelu zarezať a urobiť týmto spôsobom plne funkčný model. Zásahy to boli dosť veľké.

Pridaj komentár