Príjemné pozvanie.


Minuloročné III.Historické stretnutie modelárov na Donovaloch poctil návštevou aj modelár s Banskej Štiavnice Marek. Cítil sa medzi nami dobre a tak isto dobre sme sa cítili aj my v jeho prítomnosti na stretnutí. Bolo jasné, že na budúce stretnutie príde medzi nás Marek aj s rodinou. Ale Marek to nevydržal až na ďalšie stretnutie a s jeho manželkou Evkou, detičkami Adamkom a Erikom sa rozhodli nás modelárskych kamarátov aj s rodinami pozvať ku nim domov na návštevu. Zbyňovci, Ohurovci a naša rodinka návštevu neodmietli. Romanovci pod ťarchou okolnosí v rodine boli nútení pozvanie odmietnuť. Pozvanie pripadlo na predĺžený víkend 8.-10.mája.
Na prvý deň som sa podujal navariť guľášik, aby sme mali čo do úst pri rozhovoroch o tom čo nového. Ako je u mňa zvykom guľášik bol z trojakého mäska a keďže diviny bolo viac ako bolo potrebné, rozhodol som sa pripraviť aj ďalšiu špecialitu pre maškrtné jazýčky. Pri varení mi výdatne pomáhal aj Marek. Som presvedčený, že práve preto sa jedlíčko vydarilo perfektne. Do večera sme stihli urobiť prvý výstup v ich členitej a kopcovitej záhrade. Na spiatočnej ceste sme sa zastavili v Marekovom kráľovstve pri modelovom koľajisku v mierke H0. Pre nás všetkých to bol jedinečný pohľad na koľajisko uctyhodných rozmerov (viac ako 8m do dĺžky). Ak môžem napísať za seba, ale určite aj za iných čo sme tam boli, koľajisko ma hneď upútalo a nevedel som otrhnúť pohľady od celku ako takého, ako aj od detailov, ktorých na tomto koľajisku bolo neúrekom. Marekovo koľajisko vznikalo postupne ako prvý diel a potom k nemu dorábal druhý diel. Bolo zaujímavé pozorovať rozdiel v modelovaní prvého a druhého dielu. Je tam krásne vidieť ako modelársky Marek rastie. Po detailnom prezretí koľajiska už bolo počuť len cvakanie našich fotoaparátov, aby sme si pohľady na celok a aj detaily zvečnili. Niektoré zábery si môžete prezrieť aj vo fotoprílohe s komentárom. Pri koľajisku a rozhovoroch o modelárste, postupoch, návodoch a nápadoch sme sa zdržali až do úplného večera. Ešte sme trochu posedeli na priedomí a potom sme sa vybrali na ubytovanie v neďalekom penzióne.
Na druhý deň sme sa vybrali na Glanzenberg, kde sa nachádzajú hradby bývalého opevnenia Banskej Štiavnice. Výstup to bol príjemný okolo krásneho arúrového jazera, príjemnou lesnou cestičkou až priamo na vrchol. Odtiaľ sme sa mohli pokochať krásnymi pohľadmi na Banskú Štiavnicu a okolitú prírodu. Po chvíli oddych a doplnení energie sme sa vybrali na spiatočnú cestu. V predvečer sme išli do miestnej Reštaurácii s pivovarom ERB na sledovanie zápasu Majstrovstiev sveta v hokeji Slovensko – Fínsko. Vôbec nevadí, že sme prehrali, lebo sme sa výdatne najedli a napili pivka a tým zavŕšili ďalší deň.
Na posledný deň v nedeľu sme sa s Marekovcami rozlúčili a poďakovali za príjemné pozvanie a každý sme vyrazili svojim smerom. Zbyňovci a Ohurovci vyrazili smer Sitno a my sme sa s detičkami rozhodli navštíviť kaštieľ vo Svätom Antone. Po prehliadke kaštieľa sme sa vydali na cetu domov.
Marekovci, rádi by sme Vám poďakovali za pozvanie a spoznanie Vašej rodiny. Sme radi, že sme sa mohli zoznámiť s ďalšími príjemnými ľuďmi a už teraz sa nevieme dočkať nášho spoločného IV.Historického stretnutia modelárov na Martinských holiach, pod záštitou Ohurovcov.

Previous

3 odpovede na “Príjemné pozvanie.”

  1. Norbi, veľmi pekný článok. Na tento víkend veľmi radi spomíname a sme nesmierne radi, že sa uskutočnil. Evka aj chlapci Vás všetkých radi spoznali, Adamko bol nesmierne smutný, že ste odišli, lebo s Luckou si rozumel a chcel sa ešte s ňou hrať. Preto ešte raz ďakujeme za návštevu a tešíme sa na Martinské Hole. 🙂

    • Odpovedám trochu opozdene, ale čas naozaj nedovoľuje všetko. Víkend sa určite páčil všetkým zúčastneným a ja osobne veľmi ľutujem, že sa Roman s rodinou nemohol zúčastniť. Ale som presvedčený, že na IV.stretnutí si to všetko vynahradíme. Ešte raz, bolo nám u Vás fajn a ďalšie stretnutia nás bude o jednu rodinu viac. To je super pocit. Dúfam, že do budúcna sa počet rodín bude stále zvyšovať.

Pridaj komentár