Prvé historické stretnutie modelárov 2012


Prázniny sa chýlili ku koncu a prišiel 1.september, deň nášho prvého stretnutia modelárov. Bol to môj nápad zorganizovať takéto stretnutie nás, ktorí sme si doteraz len písali cez maily a osobne sme sa nepoznali. Stretnutie bolo naplánované na celý víkend a samozrejme sa ho zúčastnili moji najbližší „mailoví“ priatelia aj s rodinami. Trochu ma mrzí, že Hudi z Popradu sa dopredu ospravedlnil a nemohol sa zúčastniť. Myslím, že je najvyšší čas vyjsť z anonymity a odhaliť, kto som. Tak teda, ja sa volám Norbi a som z Veľkej nad Ipľom, čo je dedina neďaleko Lučenca. Zraz som stanovil na 8.00 hod. a moji pozvaní hostia dorazili načas a takmer naraz. Prvý dorazil Zbyňo zo Žiliny a hneď po ňom Roman z Nitry. So Zbyňom prišla aj jeho priateľka Bety a s Romanom jeho manželka Martinka, dcéra Barborka a Vikinka. Nakoľko sme sa videli po prvý krát, zvítanie trvalo nekonečne dlho, až mi vyhasol oheň pod kotlíkom, v ktorom sa varil guľáš. Takáto dobrá nálada pretrvávala počas celého stretnutia. Keďže sme modelári Vlakov, tak sme zakotvili v mojej „Garáži“, kde sa nachádza moja modelárska miestnosť. V tom čase sa ženy venovali sebe a deťom a my chlapi sme mali čas si prezrieť moju zbierku modelov a dlho,dlho sa rozprávať o všetkom, čo sa modelovania týka. Samozrejme, že nálada bola výborná čo je vidieť aj z fotiek. Chcem podotknúť, že toto stretnutie nebolo len o modelárčine, ale aj o tom, aby sme sa ako rodiny bližšie spoznali. Vačšinu času sme preto trávili pod altánkom, kde sme hojne papali, striedmejšie popíjali, ale najviac zo všetkého sa spoločne zabávali. Po dobrom jedle dobre padla malá prechádzka k neďalekému rybníku obkolesenému peknou prírodou. Po návrate z prechádzky prišiel na rad večerný program, a to premietanie historických dokumentárnych filmov v mojom súkromnom letnom kine. Dokumenty sa týkali hlavne výrobe parných lokomotív a prevádzky protektorátnej železnice. Nakoniec sme to zavŕšili premietaním rozprávky Doba ľadová. Celý program trval až do polnoci, čím sme ukončili prvý deň nášho stretnutia.
Druhý deň začal raňajkami a po spoločnej dohode sme sa vybrali na výlet a navštívili sme hrad „ŠOMOŠKA“, ktorý sa týči presne na hranici s Maďarskom. Bol to veľmi príjemný výlet, pri ktorom sme sa kochali krásami prírody a úkazmi, ktoré vytvorila prahistorická sopka. Po výstupe na hrad nás čakali nádherné výhľady do okolitej prírody. Keď sme sa vrátili z hradu na parkovisko boli už tri hodiny popoludni, tak sme sa rozlúčili a prvé historické stretnutie sme ukončili. Samozrejme s tým, že sa budeme aj naďalej stretávať a navštevovať, ako nám čas a pracovné povinnosti dovolia.
Nakoniec chcem veľmi poďakovať mojim hosťom, že si našli čas a pristúpili na môj nápad a prišli k nám na návštevu. Všetci sme sa zhodli, že stretnutie dopadlo nad očakávanie a už teraz sa tešíme na ďalšie o rok. Atmosféra, ktorá vládla celým stretnutím sa nedá slovami opísať a som rád, že som mohol stráviť víkend s tak skvelými ľuďmi ako sú Roman a Zbyňo s rodinami. Tak teda ďakujem Vám: Zbyňo, Bety, Roman, Martinka, Barborka, Vikinka a obzvlášť ďakujem mojej manželke Lucke a dcérke Lucinke, ktoré mi vo všetkom veľmi, veľmi pomáhali. Ďakujem Vám kamaráti, že sme sa dokázali a mohli takto stretnúť.

Previous

6 odpovedí na “Prvé historické stretnutie modelárov 2012”

  1. Ahoj Sambo, vlastne Norbi. Konečnééé N O R B I !!!!!!!!!
    Práve sme s Betkou objavili tvoju novotinku a vytešujeme sa ako malé deti. To sa ti teda podarilo! Klobúk dolu nad tou dlhou slohovou prácou a veľmi trefnými a vtipnými komentármi k obrázkom. Predbehol si ma chlope! Mne nejako nefunguje básnické črevo a nie som schopný napísať pár riadkov do mojich novotiniek. No včil si ma ale naštaroval!
    Ešte raz díky vám všetkým za všetko. Zbyňo & Bety

  2. Ďakujem Zbyňo za uznanlivé slová, ale písalo sa mi to veľmi ľahko, lebo to bol jeden perfektný víkend pri ktorom som si viac oddýchol, ako na týždňovej dovolenke v Taliansku. Ale musím sa priznať k malému plagiátorstvu, lebo poďakovanie jednotlivým mojim hosťom som odkukal od teba. Tak prepáč, ale cítim to tak isto ako ty. K tej super atmosfére ste velikánskou mierou preispeli Vy všetci moji hostia, za čo Vám patrí moje DÍK !!!

  3. Ahoj Norino ,tiez sa pripajam Zbynkovi – za maturitnu pisomku ale nie je to krasne a hlavne vystizne a super fotky.Norino na buducom stretku Vam slubujem ze hlavny kuric pri vareni kotlikoveho gulasa budem ja ,uz budem viac otukany.Tiez sa pripajame a este raz velka vdaka za krasne prezity vikend s Vami -Roman s rodinkou.
    PS-chlapi, dnes na obed v nasej zavodnej kuchyni som mal kotlikovy gulas-nebol taky kvalitny ako Tvoj Norino ale dal som si ho len z jednoducheho dovodu-BOL SOM PRI VAS- tak ahojky.

  4. Ďakujem Roman za pekné slová. Je vidieť, že sa aj tebe u nás páčilo. To som aj chcel a viem, že sa mi to spolu s mojou manželkou podarilo. Na budúce stretnutia sa teším a beriem ťa za slovo a už teraz sa teším, ako sa podarí guľášik pod ktorý budeš podkurovať ty.

Pridaj komentár