Šieste historické stretnutie modelárov 2017.


V poradí už VI. stretnutie modelárov a ich rodín bolo naplánované od piatka 25.7.2017 do nedele 27.8.2017 v tichom a krásnom prostredí Kysuckých Beskýd priamo na Chate na konci sveta. Tento raz to všetko zorganizoval Zbyňo so svojou Veronikou. Už teraz mi nedá, aby som organizátorom poďakoval za krásne prostredie v ktorom sme mohli stráviť neuveriteľný a oddychový predĺžený víkend. Ale opäť predbieham, ďakovačky majú byť predsa na konci ???!!!
Ako pred každým stretnutím aj pred týmto som už nevedel dospať. Prípravy u nás vrcholili od začiatku týždňa. V piatok ráno sme sa zobudili, nabalili „volvíka“ a poď ho na Kysuce za našimi priateľmi. Cesta po našom krásnom Slovensku nám ubiehala ako po masle, aj keď tesne pred cieľom sme sa museli aj pýtať miestnych, aby sme na Koniec sveta trafili. Keď sme na chatu dorazili, tak nás tam vítali Zbyňo s rodinou a bol tam už aj Marek s rodinou. Srdečne sme sa zvítali a Veronika nám ukázala kde budeme mať izbu. Ubytovanie „sparťanského“ typu nám nevadilo, lebo sme vedeli, že najviac času budeme tráviť pod šírou oblohou. Ani sme sa nestihli rozhliadnuť a už sme počuli prichádzať auto. Bola to Dáša a na naše prekvapenie bola sama, ale nabalená ako pre dvoch. Ešte bola v aute, keď sme ju zahrnuli otázkami kde má Ohura ??!! „Jano ide za mnou na bicykli“ znela jej odpoveď. Robili sme si srandu, že ho pár kilometrov pred chatou vyhodila z auta a on že príde na biku. Pravda však bola taká, že náš Ohur si to odmakal z Martina až na koniec sveta poctivo na dvoch kolesách. Len sme jej ukázali kde budú ubytovaní a už aj prichádzal Ohur. Zelené tričko, super Bike a vôbec nie unavený. Má môj rešpekt, ja by som to určite nedal !!! Po zvítaní sme organizátorom pomáhali s prípravou posedenia a kde sa vzali, tu sa vzali pricestovali aj Majo s rodinou. Ani sme sa poriadne nezvítali a už prichádzalo ďalšie auto a v ňom noví členovia nášho modelárskeho zoskupenia Radko s maminkou Zuzkou. Keďže boli noví, tak sme sa všetci zoznámili a pokračovali v prípravách na oficiálne zahájenie tohtoročného stretnutia. Ešte sme čakali na posledných , ale Zbyňo rozhodol, že stretnutie zahájime aj bez nich. Zábava už bola v plnom prúde, keď dorazili aj Marián so Zdenkou a boli sme v plnej zostave. Zbyňo s Veronikou ešte doma pripravili pácované mäsko na viacero spôsobov, tak sa hneď pustili do prípravy večera pre naše hladné krky. Zatiaľ my ostatní sme sa venovali zábave, kde Radko doviezol aj „Drona“ a nahrával naše stretnutie s vtáčej perspektívy. Deti, ale aj my dospelí sme sa nevedeli vynadívať na ten výdobytok techniky. Ohur na stole pod altánkom rozbalil svoje drevené modely, ktoré tentokrát doplnil funkčnými svetlami a majákmi. Novinkou bola aj vypaľovačka, ktorou do svojich modelov vypaľoval detaily a tým sú teraz jeho modely ešte jedinečnejšie. Grilovačka už rozvoniavala celou dolinou, tak sme usadli k stolu a jedli a pili koľko sme vládali. Ja za seba môžem povedať, že Zbyňo je majster grilu a dávam mu za to moje uznanie. Táto zábava sa viedla až to pozdnej hodiny večernej, kde sme sa bavili o všeličom, čo sme za rok dokázali v modelovaní a čo nové v rodinách. Prvý deň sme ukončili poriadnym spánkom, lebo sme vedeli že program druhého dňa bude náročný a nabitý. Tak dobrú noc priatelia.

Druhý deň ráno sme zahalili neuveriteľne krásnymi pohľadmi na okolitú prírodu, ešte zahalenú do ranného oparu. Zhlboka som sa nadýchol a cítil som ako mi tá sila prechádza celým telom. PARÁDA !!! Všetci sme sa stretli na raňajkách v jedálni Chaty na konci sveta. Potom sme sa pobrali na výlet do Skanzenu Kysuckej historickej, úvraťovej, lesnej železnice VYCHYLOVKA. Čistá paráda !!! Čakala nás jazda úvraťami tak ako kedysi a potom spoločná prechádzka po celom areáli skanzenu. Ochutnali sme aj miestne špeciality ako kapustníky, osúchy, atď… V poobedňajších hodinách sme sa vrátili na chatu, kde nás čakal ďalší program. My modelári sme sa pustili do rozloženia záhradnej železnice, ktorú som na stretnutie doviezol a Zbyňo nezabudol na svoju súpravičku v čele s krásavicou BR64. Bolo že to radosti a objektívy našich foťákov sa opäť mali na čo zamerať. Zatiaľ sa organizátor Zbyňo znovu presunul ku grilu a pripravil nám večerné pohostenie. Zábava sa niesla a pomaly padol súmrak, keď Majo z auta vytiahol heligónku. Spoločne sme spievali ľudové pesničky až do pozdnej noci. Nikomu to nevadilo, veď sme na konci sveta.

Tretí deň sme zahájili nabalením batožín do áut a odobrali sa k raňajkám v štýlovej jedálni chaty na konci sveta. Po raňajkách a rannej kávičke, nás čakal záverečný program a to návšteva Oravskej lesnej železnice v Oravskej lesnej. Po nedlhej ceste autom sme sa ocitli v stanici TANEČNÍK, kde sme mohli obdivovať históriu, ktorú táto Oravská železnica písala po stáročia. Výhliadkovým vlakom sme sa dostali do konečnej stanice Sedlo Beskyd, ktorá je zároveň piatou, teda poslednou úvraťou Kysuckej lesnej železnice, ktorú sme navštívili včera. V konečnej stanici sme sa vydali na neďalekú rozhľadňu a pekne sme sa rozhliadli po okolitej malebnej prírode Oravy a Kysúc. Tu som si uvedomil aké je Slovensko krásne a Oravsko-Kysucký kraj drsný. Stál som na rozhľadni a len som sa mlčky kochal, kochal a kochal. Potom sme sa zviezli výhliadkovým vlakom späť do stanice Tanečník, kde sme naše už VI.stretnutie oficiálne ukončili. Pri rozlúčke sa Ohurovci podujali na zorganizovaní ďalšieho stretnutia v roku 2018. Ohurovci ďakujeme ! Potom nás už čakalo len rozlúčenie a cesta domov, počas ktorej sme neustále debalovali o tom ako nám na stretnutí bolo krásne.

Naša rodina chceme týmto veľmi poďakovať Zbyňovi, Veronike a malému Maroškovi za zorganizovanie nezabudnuteľného stretnutia v malebnej časti nášho krásneho Slovenska. Tak isto chceme poďakovať všetkým za účasť, čím znásobili a umocnili silu takýchto rodinných stretnutí. BOLO NÁM KRÁSNE A ĎAKUJEME PRIATELIA !!!

Previous

2 odpovede na “Šieste historické stretnutie modelárov 2017.”

  1. Tak som sa dostal k prečítaniu Tvojho „reportu“ zo stretnutia spred dvoch rokov, krásne bolo a rád na to spomínam. Dúfam, že aj tohtoročné stretnutie bude také, na ktoré sa bude dať krásne spomínať, urobím ako organizátor všetko pre to. 🙂 Tešíme sa na Vás všetkých 🙂

    • Súhlasím s tebou. Všetky naša stretnutia sú srdečne a plné pozitívnej energie, ktorou som potom nabudený na dlhé mesiace a cítim sa po stretnutiach veľmi uvolnený. Je sľubujem, že urobím reportáž aj s minuloročného stretka a samozrejme aj čo najskôr aj so stretka, ktoré sa uskutoční v najbližších dňoch pod taktovkou tvojej rodiny. Veľmi sa tešíme na tohtoročné stretnutie a pevne verím, že bude lepšie ako všetky doterajšie. Chcem tvojej rodine dopredu poďakovať, že sa podujala na jeho zorganizovanie.

Pridaj komentár