Brezy


Hlavnými stromami v okolí malej staničky „BREZINY“ som chcel mať brezy, ako už vyplýva aj z názvu stanice. Keď som rozbalil balíčky briez od výrobcu VERO (NDR), tak som sa zhrozil. Neforemné, strapaté čudo, čo sa na stromček ani nepodobalo a opadávajúci molitanový posyp. Jediné, čo sa mi ako tak pozdávalo, bola farba posypu. Ten som potom aj použil. Ale kmene a konáre museli prejsť mojou úpravou. Po dokončení výroby briez sa mi výsledok tak zapáčil, že som sa rozhodol pre vlastnú výrobu všetkých listnatých stromčekov na koľajisku.

 

Previous

6 odpovedí na “Brezy”

  1. veľmi pekné sú tie brezy.. rád by som vedel ak máte skúsenosti aj s iným posipom okrem tohto molitánu či sa dá použiť niečo iné ? rád by som skúsil niečo také ako sú tieto brezy.. je to veľmi pekné 😉

  2. davidoo: Tieto brezy sú môj prvý pokus o výrobu vlastných listnáčov. Ďakujem za pochvalu. Ten posyp nie je najšťastnejšie riešenie. Teraz by som na listy použil a v budúcnosti určite použijem Naturex – olistenie mikro, zelená brezová. Je to výrobok od fi.POLÁK. Tento materiál je oveľa vernejší a podobnejší na skutočnosť, ako molitanový posyp, čo som použil ja. Mám už s ním skúsenosti, keď som vyrábal iné listnáče. Ničoho sa neboj a len sa do toho pusti. Určite dokážeš vyrobiť aj krajšie brezy ako sú tieto moje. Držím palce.

  3. a čo tak olístenie od firmy NOCH ?? ja som skúšal listanté s olistením od firmy noch lenže tie listočky mi padali stále dole aj keď som och prelakoval .. no stále padli.. ak mas nejaku dobru stranku za dobre ceny kde maju vyrobky od POLAKa tak ak by si bol taký dobrý a mi poslal niečo.. rád by som skúsil tie brezy 🙂

  4. S foliážami od NOCHa som tiež robil stromky a mám ich aj na stránke. Takže vieš porovnávať. Môžem ti povedať, že foliáže od POLÁKa opadávajú ešte viac. Ale fixovanie lakom mne pomohlo a už naopadávajú. POLÁK je trochu drahší a naj ceny od kiaľ som objednával majú na e-shope artol.sk.

  5. davidoo: Presne o toto mi išlo, keď som tvoril svoju stránku o modelovaní vlakov. Aby tu našli pomoc a aj inšpiráciu začínajúci, ale možno aj skúsenejší modelári. Ďakujem za príspevok a som rád, že táto stránka plní svoj účel. Prajem veľa zdaru v ďalšom modelovaní.

Pridaj komentár