Listnáče


Okrem brezy som potreboval vymodelovať aj iné listnaté stromčeky. A na celé koľajisko som ich potreboval, a budem potrebovať, hodne. Pri cenách aké vládnu v našich modelárskych predajniach, pripadala do úvahy iba vlastná výroba. Povzbudený úspechom pri modelovaní brezy som sa pustil aj do modelovania bežných listnáčov. To som ešte netušil aký bude výsledok. V kútiku duše som si prial, aby boli aspoň také pekné ako brezy. No a výsledok posúdťe sami. Toto sú moje listnáče.

 

 

 

Previous

5 odpovedí na “Listnáče”

  1. Zdravím! mal by som na teba takú maličku prozbu. Chcel by som troška pomocť ako lepiť listky na stromčeky už som skúšal fakt všetky možnosti a stále mi to nejako opadáva. Skúšal som už aj rozne laky ale žiaľ nijako mi to nepomáha.. na jednej internetovej stránke ktorú si miposlal som našiel niečo také http://www.artol.sk/olistenie-foliage/1116-jtt-ff-1002.html a potom som našiel aj niečo také http://www.artol.sk/vlaknina/1112-jtt-pf-1002.html doma už mám niečo ako je imitácia lístia to sú také maličké kúsky listočkov.. ktoré som skúšal nejako prichytiť ale stále mi opadávaju… rád by som vedel tvoj názor alebo nejakú radu skúsenejšieho modelára .. a rád by som vedel aký je rozdiel medzi imitáciou lístia a medzi olístenim ako foliage .. za radu a nejký dobry typ ti vopred veľmi ďakujem

  2. davidoo: Samozrejme, že poradím. Na modelovanie koruny stromu máš viac možností. Ja osobne používam dva spôsoby. Prvý spôsom je pomocou syntetického vlákna NOCH, niečo ako tá vláknina z artolu. Konáriky upleteného stromčeka natriem neriedeným herkulesom a nalepím kusky vlákniny. Tým vytvorím ucelenú, uzavrenú korunu. Keď to poriadne vyschne, tak tú vlákninu poriadne natriem neriedeným herkulesom ( nenamáčať do herkulesu ) a poriadne posypať tým listovaním, čo máš už doma. Keď to zaschne tak celý stromček treba oklepať, aby z neho opadalo prebytočné listovanie.
    Druhý spôsob s použitím listových foliáží, je opísaný práve v tejto fáze. Rozdiel medzi foliážou a imitáciou lístie je taký, že foliáž je prakticky imitácia lístia už nalepená na vláknine od výrobcu a imitácia lístia sú samostatné drobné lístočky, ako posyp.
    Tak prajem veľa úspechov a nevzdávaj sa! Raz to určite príde!

  3. tak veľmi pekne ďakujem za radu.. idem hneď teraz objednať z artolu tie veci ktoré som našiel .. a pevne verím že tvoje a osvečené postupy mi pomožu .. ešte raz pekne ďakujem a potom ak sa podarí pošlem fotku čo som dokázal z tvojou pomocou 🙂

Pridaj komentár