Strážny domček (1:120) A-WEPE:


Technológia presného vypaľovania stavebníc do kartónu „Laser-Cut“ už nie je nič nové, ale pre mňa doposiaľ neprebádaná oblasť v modelárstve. Doteraz som staval budovy len a len z plastu. Priznám sa, že ku kartónu som veľa dôvery nemal, ale napriek tomu som neodolal a pustil som sa do stavby budovy zo stavebnice vyrobenej touto technológiou. Na trhu je viacero výrobcov takýchto stavebníc. Ja som sa rozhodol pre firmu Ateliér WEPE (skrátene A-WEPE). Majiteľa a výrobcu osobne poznám a jeho stavby sú výhradne z územia bývalej Československej Republiky a cenovo sú najlacnejšie zo všetkých výrobcov na trhu. Veľa som sa pri osobných stretnutiach s výrobcom o tejto technológii rozprával a zaujímal som sa o tieto stavebnice, Navyše ich ponúkame aj v našom E-shope NF Modely. Aj preto som sa rozhodol, že svojim zákazníkom takýmto spôsobom odprezentujem postup pri stavbe takejto jednoduchej stavebnice. Ako som sa so stavbou vysporiadal si môžete pozrieť v mojom fotonávode. Stavba bola príjemná, jednoduchá, časovo nenáročná a napriek tomu výsledok je veľmi uspokojivý.

Previous


3 odpovede na “Strážny domček (1:120) A-WEPE:”

  1. Veľmi pekný fotonávod, ako aj skvelý model. Som rád, že si sa rozhodol „zabrdnúť“ aj do Laser-cut stavebníc, navyše od tejto firmy, lebo ja sám som od nich kúpil a postavil niekoľko budov a viem, ako dobre sa s tým robí a aké pekné modely z toho vzniknú. Ako sám vieš, tieto A-Wepe stavebnice ma inšpirovali aj pri stavbe Ocinovho N-ka, kde som popri A-Wepe stavebniciach postavil aj svoje vlastné laser-cut modely a myslím, že A-Wepe je veľmi dobrá voľba. Veľa zdaru pri ďalšom modelovaní a v mene všetkých čitateľov Tvojich stránok ďakujem za skvelý fotonávod.

    • Ďakujem Marek, je to tak ako píšeš. Kto neskúsi – neuverí. Tieto stavebnice sú jednoduché, ľahko sa s nimi pracuje a výsledok je výborný. Navyše všetky budovy od A-WEPE sú v našich končinách známe. Podľa mňa je nesprávne ak modelár stavia koľajisko s rušňami a vagónmi v ČSD a má tam nemecké stavby od Auhagen. To už dnes nie je to pravé orechové. Tvoje „Ocinone enko“ je veľmi pekné koľajisko a budovy ho presne dotvárajú a jasne zaraďujú do správy ČSD. Fotonávod bolo aj ťažké urobiť, lebo kto túto stavbu začne, tak len lepí, lepí a lepí. Ide to ako po masle a niekedy som pozabudol aj fotiť. Ale verím, že tento fotonávod osloví našich modelárov a vyskúšajú si aké nenáročné je zostavenie stavieb A-WEPE.

      • Presne tak, to poznám. Keď človek raz začne, tak ho to rýchlo chytí, lebo to dokonale pasuje a veľmi, veľmi dobre sa to stavia, takže sa nečudujem, že si občas aj zabudol odfotiť. Keď sa človek rozbehne, tak sa len tak nedá „zastaviť“. Ešte raz vďaka za skvelý fotonávod pre všetkých 🙂

Pridaj komentár