Vysokostenný vagón rady Vsa


Ďalším modelom z produkcie fi. Plastikom Kolín je vysokostenný vagón rady Vsa. Jedná sa o nákladný vozeň v správe ČSD. Výrobcom tejto rady bola Vagónka Poprad, ktorá ho vyrábala v rokoch 1957 – 1967. Je to štvornápravový vysokostenný nákladný vozeň s konštrukciou spodku i kostry skrine z navzájom zvarených oceľových valcovaných profilov s ložnou dĺžkou 12,08 m, výškou stien 1,855 m a ložnou váhou 50 t. Rám vozňa je vyhotovený ako chrbticový s privarenými čelníkmi a rebrovými priečnikmi. Obklad skrine s dvoma pármi celolisovaných dvojkrídlových dverí je vyhotovený z lisovaného plechu, ktoré sú na kostru navarené.Tento vagón slúžil najmä pre prepravu sypkých hmôt, kusového tovaru a cestných vozidiel. V obrazovej prílohe si môžete pozrieť ako som sa so stavbou tohoto vagónika vysporiadal.

Previous

5 odpovedí na “Vysokostenný vagón rady Vsa”

  1. Ahoj HUDI, ani nevieš ako ma prekvapilo, že si späť na mojej stránke. Som tomu rád a ešte radšej som správe, že sa pomaly opäť vraciaš k modelovaniu. Dúfam, že sa už niekedy aj osobne stretneme, a že sa aj s manželkou raz pridáte aj k našim pravidelným stretnutiam.
    Čo sa týka plechových vozňov, tak to je úplne jedno či plechové, alebo drevené. Rozhodol som sa, že na koľajisku mi budú jazdiť výhradne mašiny a vozňe v správe „ČSD“. Takže mám pred sebou dosť ťažkú úlohu. Chcem vyskladať približne 12 rôznych súprav ČSD. 🙂

  2. Tak to teda máš.Vozne virábané „ČSD „sa mi vždy páčili.Ja som virastal vedľa Popradskej vagónky takže sov vlaky a vozne videl deno denne.Keď išli nové vozne to bola pekná vôňa.
    Pozeral som,že si si kúpil aj klanicový.Tak len skladaj.Ja sa teraz idem hodiť na stavbu mostov.Lampy sú už pripravené.

    • Ďakujem za pochvalu stavby a vagónika. Tieto stavebnice sa už dnes nevyrábajú, ale stáva sa, že sa niekedy objavujú na burzách a inzerátoch. Ja mám e-shop s bazárovými modelmi a niekedy sa mi stane, že vykúpim od niekoho celú zbierku a tam sa z času na čas nejaká takáto stavebnica objaví.

Pridaj komentár