Žeriavový vagón ŽDJ 5/3 „ČD“


Pred pár mesiacmi som nakupoval u pána ing.Štěpničku tovar do môjho e-shopu a už vtedy som veľmi pokukoval po ďalšom špecialnom vagóne s montážnou plošinou pre údržbu elektrických zariadení našich tratí. Tak ako titulok napovedá, jedná sa o vagón Smmp so žeriavovou nástavbou s hydraulickou plošinou ŽDJ 5/3 v správe „ČD“ s dom.stanicou Nymburk. Celú dobu som ho mal vždy pred sebou, lebo v mojej modelárskej miestnosti bol vždy v strede stola, aby som naň nezabudol. Mimochodom na strede môjho pracovného stola sa nachádza ešte veľa stavebníc, takže aj v budúcnosti sa máte na čo tešiť. Len toho času je nejako málo. Ale našťastie je čas Vianočný a tak som si toho voľna utrhol pre seba. Teda nastal čas aby som sa do tejto stavby pustil. Musím sa priznať, že moje skúsenosti s takýmito stavbami ešte vôbec nemám, lebo postaviť pár plastikových domčekov, nejaké plastikové skladačky vagónikov LPH, alebo Plastikom Kolín ešte so mňa nerobia žiadneho veľkého modelára. Táto stavebnica je trochu zložitejšia ako tie ktoré som staval do teraz. Ale práve preto je to pre mňa výzva, ktorú teraz rád príjmam. Celá stavba ma trvala 10 hod modelárskeho času. To znamená čistého času stráveného nad stavbou, nepočítam prípravu náradia a čas kedy cez noc vytvrdlo lepidlo a dalšiu noc kedy zase schli farby. Inak som sa s tou stavbou zabával celé tri dni a dve noci. Ako sa mi podarilo s touto výzvou vysporiadať, si môžete prezrieť v obrázkovej dokumentácii. Nakoniec musím povedať, že ma táto stavba posunula o veľký krok dopredau a som presvedčený, že sa bez obáv môžem pustiť aj do závažnejších projektov. Ale celé posúdenie už nechám na Vás moji verní kukatelia.

Previous

9 odpovedí na “Žeriavový vagón ŽDJ 5/3 „ČD“”

  1. Norbi, potešil si nielen svoje modelárske srdce, ale aj to moje… podľa obrázkov to bola naozaj fuška a viem si to predstaviť… dielo sa ti podarilo, je to nádhera, gratulujem a úprimne sa teším z tvojho posunu… snáď aj ja niekedy dozrejem a trúfnem si na lepty …

  2. Zbyňo, tak to je dnes už na mňa priveľa, aby ma dvaja takí modelári pochválili. Hlavne od teba to sedí, čo dokážeš modelovať v N-ku. Netreba sa ničoho báť a treba len skúšať. Nejaké leptané stavebnice máš aj ty, tak ak je trochu času, tak do toho, Keď som to dokázal ja, tak to určite dokážeš aj ty. Na budúcom stretku, môžeme dať o leptoch reč, ja si niečo naštudujem na nete a budem sa tváriť dôležito. 🙂

  3. Norbi, tak toto je jeden z najkrajších modelov, aké som kedy videl. Skvelé spracovanie, dokonalá povrchová úprava, proste nemám Ti tam čo vytknúť. Nádhera. Prezrel som si tie fotky viac krát, a môžem povedať, že kľudne sa pusti do toho vagóna Fa… 🙂 Normálne si asi aj ja skúsim zaobstarať nejaký fotolept… niekedy o tom pokeciame.

  4. Marek, tiež ďakujem za pochvalu cením si to a som rád, že sa vám modelík páči. Ale ty „kujón“ už si musel prezradiť, čo mám ďalej v talóne?! Ale do tohoto vagónika sa ešte stále nepustím, lebo ešte stále sa musím zdokonaľovať. Teším sa tu stavbu, ale nechcem nič uponáhľať. Tento model si vyžaduje úplné sústredenie a veľa, veľa skúseností. V pájkovaní ešte nie som stále taký dobrý, aby sa mi tak dlhý vagón nepokrútil. Stači viac prehriať a nešťastie je na svete. Ale to je na dlhší debat, takže na stretnutí budeme môcť túto tému trochu rozobrať. Aj tebe by som lepty doporučoval. V H0 je toho dosť k dostaniu, len ich cena je dosť vysoká. Veď si len spomeň čo stojí tá skladačka Fa a to je TT.

  5. Prepáč mi Norbi,že som sa tak dlho neozval.Akosi mi to časovo nejde.Len tak som si šiel pozrieť tvoju stranku,či tam nemáš niečo nové.A čo vidím.Máš nový prírastok v zbierke.
    No musím povedať,že ten žeriavový vagón máš veľmi pekne urobený. Veď ty vieš mosely tak pekné urobiť.Máš môj veľký obdiv.

Pridaj komentár