Služobné a poštové vozne


Súčasťou každej vlakovej súpravy, či už nákladnej, alebo osobnej býva služobný, alebo poštový vozeň. Železnica je hlavným prepravcom poštových zásielok. Tak isto obsluha vlakov potrebuje svoj vlastný vozeň. Preto som sa rozhodol tejto špecifickej skupine vozňov venovať zvláštnu kategótiu. Bolo by barbarstvom takéto vozne zaradiť medzi osobné, alebo nákladné. V mojej zbierke sa teda tiež musia nachádzať.

 

Previous

2 odpovede na “Služobné a poštové vozne”

  1. Rád by som sa spýtal či je táto zbierka kompletná, pretože mám stiahnutý obrázok (ktorý žiaľ neviem nikde priradiť ale je z augusta 2011) kde na jednej poličke s 5 vagónmi sa dal identifikovať poštový modrý rýchlikový voz ČSD… Tak som chcel vedieť či sa vyrábal alebo je to domáca výroba… myslím BTTB…

  2. Ahoj vendo, zbierka, ktorú mám uverejnenú na stránke je kompletná, čo mám ja. Samozrejme vyšlo aj viac variant služobných a poštovných vozňov. Ako je mne známe poštový vozeň katalógové číslo: 4155, čo mám v zelenej farbe, vyšiel aj v modrej farbe s popisom Česká pošta. Samozrejme časom sa aj zbierka týchto vagónov bude u mňa rozrastať.

Pridaj komentár